Sort by

frankie has logged 12 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Sanjay's Super Team

Sanjay's Super Team

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★
Edit this entry  
11
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry