Jayce has logged 1,348 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Partly Cloudy

Partly Cloudy

2009
×
★★★½
Edit this entry  
20
Forgotten Silver

Forgotten Silver

1995
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Invisible Boy

The Invisible Boy

1957
×
★★★
Edit this entry  
19
Hey Arnold! The Jungle Movie

Hey Arnold! The Jungle Movie

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Too Hot to Handle

Too Hot to Handle

1938
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Prisoner of Zenda

The Prisoner of Zenda

1913
×
★★
Edit this entry  
13
I'll Say He Forgot

I'll Say He Forgot

1920
×
★★½
Edit this entry  
11
Too Much Johnson

Too Much Johnson

1938
×
★★½
Edit this entry  
11
Petey Wheatstraw

Petey Wheatstraw

1977
×
★★★½
Edit this entry  
10
Blackmail

Blackmail

1929
×
★★★
Edit this entry  
10
The Cheat

The Cheat

1915
×
★★
Edit this entry  
08
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★
Edit this entry  
08
Abbott and Costello Go to Mars

Abbott and Costello Go to Mars

1953
×
★★½
Edit this entry  
07
The Walking Dead

The Walking Dead

1936
×
★★½
Edit this entry  
07
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Price of Liberty

The Price of Liberty

1951
×
Edit this entry  
06
The Beast of Monsieur Racine

The Beast of Monsieur Racine

1974
×
Edit this entry  
04
Candy Corn

Candy Corn

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Batman

Batman

1943
×
★★★½
Edit this entry  
03
Italianamerican

Italianamerican

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Last Whispers

Last Whispers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Soldiers Pay

Soldiers Pay

2004
×
Edit this entry  
02
The Invisible Woman

The Invisible Woman

1940
×
★★½
Edit this entry  
01
Red River

Red River

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Scooby-Doo! Return to Zombie Island

Scooby-Doo! Return to Zombie Island

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Valley of the Dolls

Valley of the Dolls

1967
×
★★★★
Edit this entry  
27
Joan the Woman

Joan the Woman

1916
×
★★★★
Edit this entry  
26
Georges Bataille's Story of the Eye

Georges Bataille's Story of the Eye

2004
×
★★½
Edit this entry  
26
Crossroads

Crossroads

1928
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
24
High

High

1969
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mughal-e-Azam

Mughal-e-Azam

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Kannathil Muthamittal

Kannathil Muthamittal

2002
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Bitter Ash

The Bitter Ash

1963
×
★★★½
Edit this entry  
22
A Burlesque on Carmen

A Burlesque on Carmen

1915
×
★★½
Edit this entry  
22
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

1928
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
English Vinglish

English Vinglish

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Wrecking Crew

The Wrecking Crew

1968
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Maestro

Maestro

2019
×
Edit this entry  
15
The Spider and the Fly

The Spider and the Fly

1938
×
Edit this entry  
14
Haircut

Haircut

1978
×
Edit this entry  
14
Bout-de-Zan and the Crocodile

Bout-de-Zan and the Crocodile

1913
×
Edit this entry  
13
Curious Alice

Curious Alice

1971
×
Edit this entry  
10
VHYes

VHYes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Glory Years

The Glory Years

2019
×
Edit this entry  
10
You Don't Nomi

You Don't Nomi

2019
×
★★★★
Edit this entry