• Hustle

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Men

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • The Outfit

    ★★★

  • Kimi

    ★★★★½

  • Through My Window

  • Moonfall

    ★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The 355

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • An Audience with Adele

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★½

  • Dexter: New Blood

    ★★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Night Teeth

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Savage X Fenty Show Vol. 3

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Help

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Kate

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • The Voyeurs

    ★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Protégé

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Raging Fire

    ★★★★½