Sort by

fs0ciety01 has logged 549 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★½
Edit this entry  
29
Vice

Vice

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★½
Edit this entry  
27
Divergent

Divergent

2014
×
★★
Edit this entry  
27
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
24
No

No

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
Little Fockers

Little Fockers

2010
×
★★
Edit this entry  
23
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★½
Edit this entry  
20
Salt

Salt

2010
×
★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Bone Collector

The Bone Collector

1999
×
★★★
Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★½
Edit this entry  
07
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
04
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★
Edit this entry  
04
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Edit this entry  
24
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Inside

Inside

2007
×
★★★½
Edit this entry  
23
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Feast

The Feast

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry