Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Over the Edge

Over the Edge

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Master Gardener

Master Gardener

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
Read the review Edit this entry  
18
De Humani Corporis Fabrica

De Humani Corporis Fabrica

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Boiling Point

Boiling Point

1990
×
★★★★
Edit this entry  
13
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harlan County U.S.A.

Harlan County U.S.A.

1976
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Debt Collector

The Debt Collector

2018
×
★★
Edit this entry  
04
R.M.N.

R.M.N.

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★½
Edit this entry  
23
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Margin

The Margin

1976
×
★★★
Edit this entry  
20
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★½
Edit this entry  
14
Illtown

Illtown

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bully

Bully

2001
×
Read the review Edit this entry  
05
Lourdes

Lourdes

2009
×
★★★★
Edit this entry  
30
Enys Men

Enys Men

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Police Beat

Police Beat

2005
×
★★★★
Edit this entry  
27
L.A. Story

L.A. Story

1991
×
★★★★
Edit this entry  
25
Intimacy

Intimacy

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★
Edit this entry  
15
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ricky Jay and His 52 Assistants

Ricky Jay and His 52 Assistants

1996
×
Edit this entry  
19
I Love You, Daddy

I Love You, Daddy

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Outwaters

The Outwaters

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
A Glitch in the Matrix

A Glitch in the Matrix

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Secret Child

Secret Child

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Police Story 3: Super Cop

Police Story 3: Super Cop

1992
×
★★★★
Edit this entry  
05
Speaking Parts

Speaking Parts

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Withdrawn

Withdrawn

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Reflecting Pool

The Reflecting Pool

1979
×
★★★★
Edit this entry  
29
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★
Edit this entry  
27
The Blackout

The Blackout

1997
×
Read the review Edit this entry  
26
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Funeral

The Funeral

1996
×
★★★
Edit this entry  
25
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dangerous Game

Dangerous Game

1993
×
★★★½
Edit this entry  
22
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★½
Edit this entry  
22
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry