Sort by

funessn has logged 531 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
From Nine to Nine

From Nine to Nine

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Future Story

Future Story

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Monkey's Moon

Monkey's Moon

1929
×
★★½
Edit this entry  
29
Christine

Christine

1987
×
★★★½
Edit this entry  
28
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★½
Edit this entry  
26
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Edit this entry  
25
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tuesday, After Christmas

Tuesday, After Christmas

2010
×
★★★★
Edit this entry  
21
Life According to Luc

Life According to Luc

1991
×
Edit this entry  
20
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Rules of Attraction

The Rules of Attraction

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★
Edit this entry  
15
White Film

White Film

1978
×
★★★★
Edit this entry  
15
No Fear, No Die

No Fear, No Die

1990
×
★★★★
Edit this entry  
15
At the Horizon

At the Horizon

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Century of the Self

The Century of the Self

2002
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Spook Who Sat by the Door

The Spook Who Sat by the Door

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
13
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Proletarian Winter's Tale

A Proletarian Winter's Tale

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Cutaway

Cutaway

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Finally Got the News

Finally Got the News

1970
×
★★★★
Edit this entry  
07
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Happy New Year, Colin Burstead

Happy New Year, Colin Burstead

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Secret Ceremony

Secret Ceremony

1968
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★
Edit this entry  
05
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Screen Test: Edie Sedgwick

Screen Test: Edie Sedgwick

1965
×
★★★½
Edit this entry  
04
Road to Salina

Road to Salina

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Mind's Eye

The Mind's Eye

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Life Directed by Nicolas Winding Refn

My Life Directed by Nicolas Winding Refn

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lover for a Day

Lover for a Day

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Right Here Right Now

Right Here Right Now

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Tiger Shark

Tiger Shark

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Unfaithful

Unfaithful

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Perfect Love

Perfect Love

1996
×
★★★
Edit this entry