Sort by

funessn has logged 46 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Criminal Lovers

Criminal Lovers

1999
×
★★★
Edit this entry  
29
Borgman

Borgman

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
Showtime

Showtime

2020
×
Edit this entry  
29
Control

Control

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
White Lie

White Lie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Guinea Pig: The Song of Solomon

American Guinea Pig: The Song of Solomon

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Clifford

Clifford

1994
×
★★★
Edit this entry  
27
Nightcap

Nightcap

2000
×
★★½
Edit this entry  
27
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wasteland No. 1: Ardent Verdant

Wasteland No. 1: Ardent Verdant

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Wasteland No. 2: Hardy, Hearty

Wasteland No. 2: Hardy, Hearty

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Deeper You Dig

The Deeper You Dig

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lisa

Lisa

1990
×
★★½
Edit this entry  
23
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Instrument

Instrument

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
NYC Weights and Measures

NYC Weights and Measures

2005
×
★★★½
Edit this entry  
22
Frank Stein

Frank Stein

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
All About a Girl

All About a Girl

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
Nothing

Nothing

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Chameleon

Chameleon

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Seeing in the Rain

Seeing in the Rain

1981
×
★★★½
Edit this entry  
20
Maniac

Maniac

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The World Is Full of Secrets

The World Is Full of Secrets

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mrs. Hyde

Mrs. Hyde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tip Top

Tip Top

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
The Holy Girl

The Holy Girl

2004
×
★★★
Edit this entry  
13
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Door III

Door III

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sugar & Spice

Sugar & Spice

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dancing Queen

Dancing Queen

1999
×
Edit this entry  
09
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Aspiraciones

Aspiraciones

1976
×
Edit this entry  
08
Crank

Crank

2006
×
★★★½
Edit this entry  
08
Doppelganger

Doppelganger

2003
×
★★½
Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Edit this entry  
04
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bleeder

Bleeder

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wounds

Wounds

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Multiple Personality Detective Psycho - Kazuhiko Amamiya Returns

Multiple Personality Detective Psycho - Kazuhiko Amamiya Returns

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
House

House

1985
×
★★
Read the review Edit this entry