Sort by

Frankie has logged 26 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Suki

Suki

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Anima

Anima

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Breath

Breath

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Berserk: The Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey

Berserk: The Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dorohedoro

Dorohedoro

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Badlands

Badlands

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Extra Curricular Lesson with Hideaki Anno

Extra Curricular Lesson with Hideaki Anno

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
I Want to Eat Your Pancreas

I Want to Eat Your Pancreas

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry