Sort by

Sarah has logged 74 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Coraline

Coraline

2009
×
Edit this entry  
31
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
White Girl

White Girl

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
Read the review Edit this entry  
27
Too Young To Die: Heath Ledger

Too Young To Die: Heath Ledger

2012
×
Read the review Edit this entry  
26
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars

Star Wars

1977
×
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sense8: Happy F*cking New Year

Sense8: Happy F*cking New Year

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sense8: Creating the World

Sense8: Creating the World

2015
×
Edit this entry  
22
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barry

Barry

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
18
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Disconnect

Disconnect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Shining

The Shining

1980
×
★★★½
Edit this entry  
25
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★
Edit this entry  
20
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
Read the review Edit this entry  
06
Legend

Legend

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
01
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Splice

Splice

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Equilibrium

Equilibrium

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
American Psycho

American Psycho

2000
×
Edit this entry  
21
Drive

Drive

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry