• Malignant

    ★½

  • Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Black Widow

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

  • Zack Snyder's Justice League

    ½

  • The Feast

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Censor

    ★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★

  • Accomplice

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Tenet

    ★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Sputnik

    ★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Mayor

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★

  • Boys State

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Blood Machines

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • Ema

  • Joker

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★½