vee has logged 13 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Falling

The Falling

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry