Sort by

Futurewizard97 has logged 225 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spawn

Spawn

1997
×
Read the review Edit this entry  
31
The Boxcar Children

The Boxcar Children

2014
×
Read the review Edit this entry  
31
Cop Out

Cop Out

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Contract to Kill

Contract to Kill

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Code of Honor

Code of Honor

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Machete

Machete

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Machete

Machete

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bean

Bean

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Look Who's Back

Look Who's Back

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Death Wish II

Death Wish II

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Watcher

The Watcher

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ladrones

Ladrones

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
To Rob a Thief

To Rob a Thief

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Vincent

Vincent

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Three Little Pigs

Three Little Pigs

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Executive Decision

Executive Decision

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars

Star Wars

1977
×
Read the review Edit this entry  
30
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Desierto

Desierto

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Tuxedo

The Tuxedo

2002
×
Read the review Edit this entry  
30
The Spy Next Door

The Spy Next Door

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Karate Kid

The Karate Kid

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bleeding Steel

Bleeding Steel

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wonder

Wonder

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Skeleton Man

Skeleton Man

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry