RSS feed for John

John has logged 80 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Read the review Edit this entry  
30
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wonder Woman

Wonder Woman

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Killer Bean 2: The Party

Killer Bean 2: The Party

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Killer Bean Forever

Killer Bean Forever

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vincent

Vincent

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fury

Fury

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry