RSS feed for John

John has logged 46 entries for films rated ★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Balance Of The Force

Balance Of The Force

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Secrets of the Force Awakens: A Cinematic Journey

Secrets of the Force Awakens: A Cinematic Journey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Stories: The Making of 'Rogue One: A Star Wars Story'

The Stories: The Making of 'Rogue One: A Star Wars Story'

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
See You Soon

See You Soon

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
Coffer

Coffer

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Attic Panic

Attic Panic

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Love, Death & Robots : Alternate Histories

Love, Death & Robots : Alternate Histories

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Love, Death & Robots : Fish Night

Love, Death & Robots : Fish Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Love, Death & Robots : The Dump

Love, Death & Robots : The Dump

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Love, Death & Robots : Good Hunting

Love, Death & Robots : Good Hunting

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Love, Death & Robots : Lucky 13

Love, Death & Robots : Lucky 13

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Conversation with The Masters: The Empire Strikes Back 30 Years Later

A Conversation with The Masters: The Empire Strikes Back 30 Years Later

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Warriors

Star Warriors

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
SPFX: The Empire Strikes Back

SPFX: The Empire Strikes Back

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry