• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Dangerous

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Charli XCX: Alone Together

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Mr. Bachmann and His Class

    ★★★★

  • The Girl and the Spider

    ★★★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Donald Trump Is President and You're Not: A Portrait of Donald J. Trump

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • TFW No GF

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Nimic

  • EXIT

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • An Easy Girl

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Family Romance, LLC

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Georgetown

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • The Haunting of Sharon Tate

  • The Beach Bum

    ★★★★★

  • Mr. Jones

    ★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • Knock Down the House

    ★½

  • The Report

    ★½