• The Amazing Spider-Man

    The Amazing Spider-Man

    ★★★★★

    andrew<333 please marry me

  • Free Guy

    Free Guy

    ★★★★★

    ok fine i’ll admit it, i cried. this shit was so nice i don’t know what to say

  • Zoolander 2

    Zoolander 2

    ★★★½

    LOL WHAT THE FUCK DID I JUST WATCH. this is some dan brown shit. it’s so bad but it’s so good?? also marc jacobs is cool and i love owen wilson

  • Zoolander

    Zoolander

    ★★★★

    WHAT?????? this was such a fever dream. also why was david bowie in it. hansel is so hot tho

  • Starsky & Hutch

    Starsky & Hutch

    ★★★★★

    DEFINITION OF A COMFORT MOVIE

  • Spider-Man

    Spider-Man

    ★★★★★

    baby me declared this as her favorite movie ever and i cant argue with tiny gaby

  • Macbeth

    Macbeth

    ½

    how did my teacher think it was okay to show us this garbage

  • Loki

    Loki

    ★★★★★

    [episode 6]

    “what division are you from? who are you? what’s your name? who are you?”
    my jaw fell to the floor from that scene. chills. literal chills.

  • Wedding Crashers

    Wedding Crashers

    ★★★★★

    the movie itself was mediocre but owen wilson being cute for two hours is enough for me to give it 5 stars

  • Black Widow

    Black Widow

    ★★★★½

    first mcu film i saw in theatres and omg it’s so good i love it

    ALSO THE POST CREDITS SCENE??

  • Loki

    Loki

    ★★★★★

    still cant stop thinking about president loki

  • Loki

    Loki

    ★★★★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    [episode 5]
    MY NEW FAVORITE EPISODE OH MY GOD
    miss minutes being an icon!
    renslayer 🙄
    croki <3
    PRESIDENT LOKI OMFG THAT WAS SO COOL AND HE WAS SO HOT
    kid loki kinda bothers me
    mobius</3 but i think we’ll see him again
    classic loki was so sweet im sad he died
    i want lokius but i don’t mind sylvie and loki anymore so yeah

    i am so tired I hope this makes sense when I reread it in the morning
    best episode of the entire show tho