Sort by
  • boygenius: the film

    ★★★★★

  • Clickbait

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Empire of Light

    ★★½

  • Bones and All

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★

  • Close

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★

  • Jackass Forever

  • Starfuckers

    ★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • All Too Well: The Short Film

  • House of Gucci

  • Eternals

  • Encanto

    ★★★★

  • No Time to Die

  • Squid Game

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Free Guy

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

  • Luca

  • Blue Weekend

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • STALLION

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • My First Summer

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • We Are Who We Are

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • De mon âme à ton âme

    ★★★★

  • Onward

  • Emma.

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Miss Americana

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★