Sort by

g3orgi4 has logged 104 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Close

Close

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
This Is England

This Is England

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
boygenius: the film

boygenius: the film

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Clickbait

Clickbait

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tinker Bell and the Legend of the NeverBeast

Tinker Bell and the Legend of the NeverBeast

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Newsies

Newsies

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry