Sort by

g3orgi4 has logged 27 entries for films during February 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Newsies

Newsies

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
RER B

RER B

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kaboom

Kaboom

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
De mon âme à ton âme

De mon âme à ton âme

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Carrotblanca

Carrotblanca

1995
×
Read the review Edit this entry