Sort by
  • Halloween Ends

    ★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★½

  • Nope

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Elvis

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Single All the Way

    ½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

  • Munich: The Edge of War

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Black Phone

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

  • Halloween Kills

    ★½

  • Dune

    ★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Being James Bond

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • The North Water

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Call

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Soul

    ★★½

  • Tenet

    ★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • The Night House

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★½