Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Lyle, Lyle, Crocodile

Lyle, Lyle, Crocodile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Girl

My Girl

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
80 for Brady

80 for Brady

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kimi

Kimi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
On Chesil Beach

On Chesil Beach

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Last Tango in Paris

Last Tango in Paris

1972
×
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Whale

The Whale

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
She Said

She Said

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry