• A Good Person

    A Good Person

    midsommar pixie dream girl <3

    this is like if u told an alien about every topical trauma in the world and made them write a script. 

    also morgan freeman pull the trigger next time

  • Lyle, Lyle, Crocodile

    Lyle, Lyle, Crocodile

    ★★

    a single lalalalala could've stopped all of this

  • Ingrid Goes West

    Ingrid Goes West

    ★★★★

    call me, baby ice cube <3

  • The Card Counter

    The Card Counter

    ★★

    they deyassified oscar isaac for THIS? 

     this casting is so ??? and it’s so boring to look at ??? and almost no one can act ???

  • Being John Malkovich

    Being John Malkovich

    ★★★★

    imagining an alternate world where john malkovich says no to this and is really freaked out so they cast jk simmons as john Malkovich anyway

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

    ryan bergara cameo best part

  • Moulin Rouge!

    Moulin Rouge!

    ★★★★

    building a cinematic universe of roxanne covers that have absolutely changed my life

  • My Girl

    My Girl

    ★★★½

    at least richard nixon got re-elected ???

  • Hereditary

    Hereditary

    ★★★★★

    everytime i watch this i suffer irrevocable  brain damage

  • 80 for Brady

    80 for Brady

    ★★★★

    you can tell these ladies are really friends bc they all say guy fieri the same way. 

    also, i wish tom brady would look at me with those cold, dead eyes 😳

  • Kimi

    Kimi

    ★★★

    so covid but good!! 

    i feel like the ending was a lil sloppy and i wanted more answers and less action. 

    also shoutout seattle!

  • Knock at the Cabin

    Knock at the Cabin

    ★★★½

    as someone who grew up in the pacific north west with the impending doom of the mega quake…one of the daddies are gonna have to go….

    if m night shyamalan is for gay rights, killing of sacred deer is for gay wrongs