Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
National Theatre Live: The Crucible

National Theatre Live: The Crucible

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Came By

I Came By

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
In Time

In Time

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
Read the review Edit this entry  
20
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
After We Fell

After We Fell

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry