Sort by

gabby! has logged 10 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry