Sort by
  • The Woman King

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Men

    ★★

  • Crush

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

  • Happening

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

  • Memoria

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Worst Person in the World

  • After Yang

    ★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

  • In the Heights

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Pleasure

    ★★★★

  • My Name Is Pauli Murray

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

  • Flee

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Burrow

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • The Prom

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Coffin

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Her Tempest

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

  • If Anything Happens I Love You

  • 8:46

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Hollywood