• Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★½

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • Rings

    ★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Sherlock: The Final Problem

    ★★★★

  • Why Him?

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Allied

    ★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Tales of an Immoral Couple

    ★★★

  • Split

    ★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★½

  • The Girl on the Train

    ★★★½

  • A Monster Calls

    ★★★

  • No Manches Frida

  • La La Land

    ★★★½

  • Ben-Hur

    ★★★

  • Bad Moms

    ★★★

  • Ghostbusters

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • Sofía Niño de Rivera: Exposed

    ★★★★

  • Mike and Dave Need Wedding Dates

    ★★½

  • Lights Out

    ★★½

  • Finding Dory

    ★★★

  • Me Before You

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Raw

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★★

  • Don't Blame the Kid

    ★★★

  • Neighbors 2: Sorority Rising

    ★★★

  • Don't Breathe

    ★★★

  • Hush

    ★★★

  • You're Killing Me Susana

    ★★★½

  • Fifty Shades of Black

    ★★

  • The Boy

    ★★★

  • Dirty Grandpa

    ★★½

  • Sherlock: The Abominable Bride

    ★★★★

  • Palm Trees in the Snow

    ★★★

  • Zoom

    ★★★

  • Room

    ★★★★

  • Tut

    ★★★½

  • Irrational Man

    ★★½

  • The Chosen Ones

    ★★★½

  • Miss Hokusai

    ★★★

  • Lucifer

    ★★★½

  • The Obscure Spring

    ★★★

  • Ask Me Anything

    ★★★½

  • The Babadook

    ★★★½

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★★★

  • The Empty Hours

    ★½

  • Filth

    ★★★★

  • About Time

    ★★★½

  • Contracted

  • The Purge

  • The Garden of Words

    ★★½

  • To Rome with Love

    ★★★

  • Hotarubi no Mori e

    ★★★★

  • Shame

    ★★½

  • The Loneliest Planet

    ★★★★

  • The Help

    ★★★★½

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★

  • How Do You Know

    ★★½

  • Life As We Know It

    ★★★½

  • You Again

    ★★★