Gaby has logged 59 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ladies' Night

Ladies' Night

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Edit this entry  
09
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Secret Garden

The Secret Garden

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Purge

The Purge

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
Lucifer

Lucifer

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Filth

Filth

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hedgehog

The Hedgehog

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
You're Killing Me Susana

You're Killing Me Susana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ben-Hur

Ben-Hur

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
★★½
Edit this entry  
06
The Ultimate Gift

The Ultimate Gift

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
You Again

You Again

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
To Rome with Love

To Rome with Love

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
Tut

Tut

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Loneliest Planet

The Loneliest Planet

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nowhere Boy

Nowhere Boy

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hotarubi no Mori e

Hotarubi no Mori e

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sherlock: The Abominable Bride

Sherlock: The Abominable Bride

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Boy

The Boy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry