Sort by

Gabriel has logged 11 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry