Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Tahara

Tahara

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
A Tale of Love and Desire

A Tale of Love and Desire

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Edit this entry  
31
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★½
Edit this entry  
30
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Men

Men

2022
×
★★
Edit this entry  
26
The Martian

The Martian

2015
×
★★½
Edit this entry  
25
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Edit this entry  
24
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
En roue libre

En roue libre

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
Edit this entry  
11
X

X

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Cheetah Girls 2

The Cheetah Girls 2

2006
×
★★★
Edit this entry  
06
The Cheetah Girls

The Cheetah Girls

2003
×
★★
Edit this entry  
04
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Watcher

Watcher

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
Edit this entry  
12
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dashcam

Dashcam

2021
×
★½
Edit this entry  
03
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
EO

EO

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Close

Close

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Broker

Broker

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stars at Noon

Stars at Noon

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Enys Men

Enys Men

2022
×
★★
Edit this entry  
24
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Smoking Causes Coughing

Smoking Causes Coughing

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★★
Edit this entry