• The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Below Zero

    ★★★

  • The Little Things

    ★★

  • It's a Sin

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Music

    ½

  • The Dig

    ★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Cabeza Perdida

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Education

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★

  • 30 Coins

    ★★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Small Axe

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Life Ahead

    ★★½

  • The Undoing

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Unsolved Mysteries: Stolen Kids

    ★★★

  • Unsolved Mysteries: Lady in the Lake

    ★★½

  • Unsolved Mysteries: Death Row Fugitive

    ★★★

  • Unsolved Mysteries: Washington Inside Murder

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Riot Police

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • Lipothymia

  • Soul

    ★★★½

  • Cross the Line

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Freaky

    ★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Buladó

    ★★★

  • Patria

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Ane Is Missing

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • The World to Come

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Stunt Double

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Unsolved Mysteries: Berkshires UFO

    ★★

  • Unsolved Mysteries: Missing Witness

    ★★★

  • Unsolved Mysteries: Mystery on the Rooftop

    ★★★

  • Ride It Out

  • Algoritmo