Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★
Edit this entry  
22
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Dear Basketball

Dear Basketball

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Onward

Onward

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Better Call Saul

Better Call Saul

×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Edit this entry  
18
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★½
Edit this entry  
15
I'm No Longer Here

I'm No Longer Here

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Adú

Adú

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★
Edit this entry  
10
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
My Summer of Love

My Summer of Love

2004
×
★★★
Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Collective

Collective

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Below Zero

Below Zero

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Dig

The Dig

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Cross the Line

Cross the Line

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
System Crasher

System Crasher

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Pacto de Fuga

Pacto de Fuga

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★
Edit this entry  
19
30 Coins

30 Coins

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
An Affair to Remember

An Affair to Remember

1957
×
★★★★
Edit this entry  
17
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Arsenic and Old Lace

Arsenic and Old Lace

1944
×
★★★
Edit this entry  
11
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Small Axe

Small Axe

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Education

Education

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Buladó

Buladó

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Hunger

Hunger

2008
×
★★★
Edit this entry  
03
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
30
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Edit this entry