Sort by

Gabo has logged 241 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Piano

The Piano

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Zama

Zama

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Getaway

The Getaway

1972
×
★★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Sort of Family

A Sort of Family

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Day After

The Day After

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Summer 1993

Summer 1993

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Damiana Kryygi

Damiana Kryygi

2015
×
★★
Edit this entry  
04
The Five Obstructions

The Five Obstructions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Neighboring Sounds

Neighboring Sounds

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Buoy

The Buoy

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Useful Life

A Useful Life

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bliss

Bliss

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Infection

Infection

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
35 Shots of Rum

35 Shots of Rum

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Toss Me a Dime

Toss Me a Dime

1958
×
Read the review Edit this entry  
11
Pajarito Gómez

Pajarito Gómez

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Blue Umbrella

The Blue Umbrella

2013
×
Edit this entry  
09
Get a Horse!

Get a Horse!

2013
×
Edit this entry  
09
Nancy Drew and the Hidden Staircase

Nancy Drew and the Hidden Staircase

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
It

It

1990
×
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pi

Pi

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Heat vs. Repulsion

Heat vs. Repulsion

2015
×
Edit this entry  
06
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The English Patient

The English Patient

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Paulina

Paulina

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nine Queens

Nine Queens

2000
×
★★★★
Edit this entry  
17
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Colour of Paradise

The Colour of Paradise

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Spirit of the Beehive

The Spirit of the Beehive

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Read the review Edit this entry