RSS feed for Gabriel
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Claudia

Claudia

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
World Trade Center

World Trade Center

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Alexander

Alexander

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nixon

Nixon

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Any Given Sunday

Any Given Sunday

1999
×
★★★★
Edit this entry  
15
U Turn

U Turn

1997
×
★★★★
Edit this entry  
15
JFK

JFK

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Heaven & Earth

Heaven & Earth

1993
×
★★
Edit this entry  
12
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Yesterday

Yesterday

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Doors

The Doors

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Born on the Fourth of July

Born on the Fourth of July

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★★
Edit this entry  
07
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Talk Radio

Talk Radio

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★
Edit this entry  
03
Boxcar Bertha

Boxcar Bertha

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Who's That Knocking at My Door

Who's That Knocking at My Door

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Salvador

Salvador

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Edit this entry  
31
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Elle

Elle

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tricked

Tricked

2012
×
★★½
Edit this entry  
27
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Book

Black Book

2006
×
★★★★
Edit this entry  
24
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★★½
Edit this entry  
23
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Edit this entry  
22
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Easy Riders, Raging Bulls: How the Sex, Drugs and Rock 'N' Roll Generation Saved Hollywood

Easy Riders, Raging Bulls: How the Sex, Drugs and Rock 'N' Roll Generation Saved Hollywood

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Flesh + Blood

Flesh + Blood

1985
×
★★★
Edit this entry  
18
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fourth Man

The Fourth Man

1983
×
★★★★
Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spetters

Spetters

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★
Read the review Edit this entry