Sort by
  • Our Dream

    ★★★

  • Tire 5 Cartas

    ★★★

  • The Nun II

    ★★

  • Tempos de Barbárie – Ato I: Terapia de Vingança

  • Oppenheimer

    ★★★

  • Barbie

    ★★★

  • Espaço Liminar

    ★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • The Flash

    ★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Elemental

    ★★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • Pictures of Ghosts

    ★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★

  • Strange Way of Life

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★

  • Peter Pan & Wendy

    ★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★

  • Murder Mystery 2

    ★★

  • Joy Ride

    ★★

  • Spinning Gold

    ★★

  • Shazam! Fury of the Gods

  • Bottoms

    ★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★

  • Scream VI

    ★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★

  • Golda

  • Disco Boy

    ★★

  • Creed III

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Passages

    ★★★

  • Babylon

    ★★★

  • The Elephant Whisperers

    ★★

  • M3GAN

    ★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The First Slam Dunk

    ★★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★

  • Violent Night

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Môa, Mother Africa Roots

    ★★

  • Enola Holmes 2

  • Talk to Me

    ★★

  • Rhinegold

    ★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • Black Adam

    ★★

  • Tell It Like a Woman

  • Andança: Os Encontros e as Memórias de Beth Carvalho

    ★★★★★

  • Halloween Ends

    ★★

  • The Chaos Daughter

    ★★

  • The Munsters

    ★★

  • Werewolf by Night

    ★★

  • Smile

    ★★★

  • Amsterdam

    ★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★★

  • Walk Up

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★

  • Wendell & Wild

    ★★

  • My Policeman

    ★★

  • Causeway

    ★★

  • The Menu

    ★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • See How They Run

  • The Woman King

    ★★