• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★★

  • Morbius

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Death to 2021

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Dexter: New Blood

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Robin Robin

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★

  • V/H/S/94

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Birds of Paradise

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★★

  • The Mad Women's Ball

    ★★★★

  • Attica

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Lead Me Home

  • Spencer

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Cyrano

    ★★

  • King Richard

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★★

  • If I Can't Have Love, I Want Power

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★

  • Free Guy

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Old

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Resident Evil: Infinite Darkness

    ★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Ascension

    ★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Three Songs for Benazir

    ★★★