Sort by

Gabriela has logged 122 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Young & Beautiful

Young & Beautiful

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
13 Sins

13 Sins

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Venom

Venom

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Mad Women's Ball

The Mad Women's Ball

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Attack on Titan: Wings of Freedom

Attack on Titan: Wings of Freedom

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Attack on Titan: Crimson Bow and Arrow

Attack on Titan: Crimson Bow and Arrow

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
02
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shadows House

Shadows House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Death Parade

Death Parade

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★
Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Human Centipede 3 (Final Sequence)

The Human Centipede 3 (Final Sequence)

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny

Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny

2016
×
Edit this entry  
23
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Citrus

Citrus

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
The Awakening

The Awakening

1990
×
Read the review Edit this entry  
18
Genesis

Genesis

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Given

Given

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry