Gabriela has logged 229 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Read the review Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★½
Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★
Edit this entry  
17
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
These Final Hours

These Final Hours

2013
×
Edit this entry  
25
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Single Man

A Single Man

2009
×
Edit this entry  
23
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Reel Injun

Reel Injun

2009
×
Edit this entry  
20
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★
Edit this entry  
16
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Luce

Luce

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Mexican

The Mexican

2001
×
Edit this entry  
10
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Columbus

Columbus

2017
×
★★
Edit this entry  
30
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Time Traveler's Wife

The Time Traveler's Wife

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
Edit this entry  
06
Late Night

Late Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry