• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • Thunder Force

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Cherry

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Scoob!

    ★★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Mulan

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★

  • Wonder Woman: Bloodlines

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

  • American Son

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Abominable

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Turma da Mônica: Laços

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Guava Island

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★★