gabriel has logged 46 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lucy

Lucy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spy

Spy

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Epilogue: Etta's Mission

Epilogue: Etta's Mission

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tweet

Tweet

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cherry

Cherry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Minha Vida em Marte

Minha Vida em Marte

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry