Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
American Made

American Made

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★
Edit this entry  
28
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Match Point

Match Point

2005
×
★★★★
Edit this entry  
09
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
1917

1917

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
10
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★½
Edit this entry