Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Finch

Finch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
My Left Foot: The Story of Christy Brown

My Left Foot: The Story of Christy Brown

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★½
Edit this entry  
04
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
Edit this entry  
01
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★½
Edit this entry  
31
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★½
Edit this entry  
30
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Edit this entry  
29
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★½
Edit this entry  
27
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Edit this entry  
24
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Edit this entry  
22
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
17
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Saw

Saw

2004
×
★★★
Edit this entry  
14
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★½
Edit this entry  
13
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★
Edit this entry  
12
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Respect

Respect

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry