• Cripta I

  • Won't You Come Out To Play

    ½

  • Ligação Interrompida

    ½

  • Republic

  • Dry Wind

    ★★★

  • Corman's Eyedrops Got Me Too Crazy

  • Before It's Too Late

  • Little Women

    ★★★★½

  • The First Temptation of Christ

  • Extracts

  • Something to Remember

  • GUO4

  • Duda

  • Vou Nadar Até Você

  • The Lion King

  • Turma da Mônica: Laços

  • Cousins

  • Pacarrete

    ★★★½

  • A Mulher da Luz Própria

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Daddy

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • UglyDolls

    ★★

  • Guava Island

    ★★★★★

  • Divine Love

    ★★★½

  • The Edge of Democracy

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Those Two

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Tea for Two

  • Renovation

    ★★

  • The Blue Flower of Novalis

  • The Death & Life of John F. Donovan

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★

  • A Star Is Born

  • Yonlu

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Long Way Home

    ★★★

  • Seduction of the Flesh

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Paradise Lost

  • Dirty Computer

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • Alex Strangelove

    ★★

  • Period. End of Sentence.

    ★★★½

  • Mario

    ★★★★

  • Nature

  • Love, Simon

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Loveling

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★

  • Bright

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Bliss Point

  • Justice League

  • Coco

    ★★★★

  • Liquid Truth

    ★★★

  • L7: Pretend We're Dead

    ★★★★

  • Praça Paris

    ★★½

  • Nova Iorque

  • Blade Runner 2049

  • Latifúndio

  • Coffee with Cinnamon

    ★★★