Sort by
  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Not Okay

  • They/Them

    ½

  • Nope

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Elvis

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Senior Year

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • I Love My Dad

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • God's Country

    ★★

  • Breaking

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • Death to 2021

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fatherhood

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • Allen v. Farrow

    ★★★★½

  • Long Story Short

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ★★

  • Death to 2020

    ★★★★½

  • We Can Be Heroes

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Prom

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • Spontaneous

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★