Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Showing Up

Showing Up

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Money Train

Money Train

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Boston Strangler

Boston Strangler

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Class Action

Class Action

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Unlawful Entry

Unlawful Entry

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Return to Seoul

Return to Seoul

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nick of Time

Nick of Time

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
What We Do Next

What We Do Next

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
Read the review Edit this entry  
01
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eye for an Eye

Eye for an Eye

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Limbo

Limbo

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spielberg

Spielberg

2017
×
Edit this entry  
20
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
Read the review Edit this entry  
20
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spoiler Alert

Spoiler Alert

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
He Got Game

He Got Game

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The People We Hate at the Wedding

The People We Hate at the Wedding

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Somebody I Used to Know

Somebody I Used to Know

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Magic Mike's Last Dance

Magic Mike's Last Dance

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Argo

Argo

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Your Place or Mine

Your Place or Mine

2023
×
Read the review Edit this entry  
09
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Wedding Banquet

The Wedding Banquet

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
80 for Brady

80 for Brady

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pamela, A Love Story

Pamela, A Love Story

2023
×
Read the review Edit this entry  
30
Shotgun Wedding

Shotgun Wedding

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Shayda

Shayda

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Persian Version

The Persian Version

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Press

Bad Press

2023
×
Read the review Edit this entry  
27
You People

You People

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
To Leslie

To Leslie

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Eat Drink Man Woman

Eat Drink Man Woman

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry