• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Host

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★

  • The Red Sea Diving Resort

    ★★★

  • Miss Sloane

    ★★★★

  • Inherent Vice

    ★★★★

  • Lions for Lambs

    ★★½

  • Collateral

    ★★★★½

  • The Manchurian Candidate

    ★★★½

  • High Tension

  • Sleepy Hollow

    ★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Chamber

    ★½

  • Hard Eight

    ★★★★★

  • The Quick and the Dead

    ★★★★★

  • Double Impact

    ★★★★

  • Heathers

    ★★★★

  • Mr. Mom

    ★★★★

  • House

    ★★★★½

  • Klute

    ★★★★