gabs has logged 11 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spellbound

Spellbound

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Indiscreet

Indiscreet

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
You Can't Take It with You

You Can't Take It with You

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry