• The Invisible Man

    ★★★★

  • Lost Girls

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • The Aeronauts

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Wine Country

    ★★

  • Mercy Black

    ½

  • Us

    ★★★★½

  • Girl on the Third Floor

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Holmes & Watson

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Starfish

    ★½

  • Widows

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Burning

    ★★★

  • Border

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Life of the Party

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • Blockers

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • I Can Only Imagine

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Assassination Nation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★½

  • Insidious: The Last Key

    ★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • My Teacher

    ★★½

  • Jigsaw

    ★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Flatliners

  • Gerald's Game

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • It

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★