GabyCristina has logged 17 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
Read the review Edit this entry  
28
Man of Tai Chi

Man of Tai Chi

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Serenity

Serenity

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Private Lives of Pippa Lee

The Private Lives of Pippa Lee

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Generation Um...

Generation Um...

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Replacements

The Replacements

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Last Time I Committed Suicide

The Last Time I Committed Suicide

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
47 Ronin

47 Ronin

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Walk in the Clouds

A Walk in the Clouds

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry