• El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Ma

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Silence

    ★★

  • Hellboy

    ★½

  • Little

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Dirt

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Five Feet Apart

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Cold Pursuit

    ★★★½

  • The Prodigy

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Fyre

    ★½

  • Glass

    ★★★½

  • Escape Room

    ★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Vice

    ★★★

  • The Mule

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

    ★★★

  • Overlord

    ★★★

  • Green Book

    ★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Teen Spirit

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • Greta

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Cam

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Bao

  • Ready Player One

    ★★★

  • Summer '03

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Tomb Raider

    ★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Assassination Nation

    ★★★½

  • Minding the Gap

    ★★★★½