Gabrielle has logged 84 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Cutting Class

Cutting Class

1989
×
★★★½
Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Ma

Ma

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Get Over It

Get Over It

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★
Edit this entry  
21
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Summer '03

Summer '03

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★½
Edit this entry  
11
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little

Little

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Silence

The Silence

2019
×
★★
Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★
Edit this entry  
09
License to Drive

License to Drive

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Edit this entry